Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Zapraszamy do naszego gospodarstwa na wielkie OGÓRKORWANIE. W sobotę 17 sierpnia w godz. 12:00 – 17:00 nasze ogórkowe pole będzie dostępne dla wszystkich. Można rwać ogórki ręcznie albo z… samolotu.

Wszystkie ogórki, które zerwiecie będzie mogli wziąć sobie do domu za darmo i zakisić, robić sałatki, zupy, przeciery, musy, mizerie i kosmetyczne maseczki.

Dla każdego uczestnika w prezencie mapy Doliny Baryczy z atrakcjami turystycznymi do zwiedzania.

ATRAKCJE:

 • Plakat - ogórkorwanie 2019LOT OGÓRKOWYM SAMOLOTEM – będzie okazja by polecieć z nami w ogórkowy lot. Maksymalna ilość osób podczas jednego lotu wynosi 20. Czas trwania lotu ok. 15 minut. Dzieci koniecznie pod opieką rodziców. Zapisy na miejscu. Rozkład jazdy: 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30. Zapowiada się niesamowita przygoda!
 • JARMARK – będzie możliwość zakupienia pysznych pierogów, ciast, napojów, jajek, warzyw – wszystko od lokalnych gospodarzy, Browar Brewicz przyjedzie z piwem i grillem, Młyn Skokowa z mąką, Pan Henryk Nowakowski z cydrem trzebnickim, pasieka Zuzia z miodami i wiele, wiele innych (pełna lista wkrótce)
 • SŁOMIANY PLAC ZABAW i KAŁUŻA BŁOTNA – przygotujemy tor przeszkód z beli i snopków słomy oraz runmaggedon w błocie.
 • OGÓRKOWE SPA – tuż przy polu jest dębowa polana z leżakami, hamakami, wystarczy położyć sobie plasterki ogórków na oczy i się relaksować przy śpiewie skowronków:)
 • SKANSEN – Zespół Kultury z Miejskiej Górki z grupą rekonstrukcyjną zorganizuje 6 namiotów z warsztatami zawodów dawnych, będzie sieczkarnia kapusty, ubijanie masła, mielenie ziaren na mąkę.
 • SCENA MUZYCZNA – razem z Zespołem Kultury w Żmigrodzie przygotujemy atrakcje na specjalnej scenie: występy lokalnych zespołów muzycznych, oraz gry i konkursy o Dolinie Baryczy.
 • WARSZTATY KISZENIA – poprowadzi Emilia Chmura wraz z Julką Cymbaluk Masterchef Junior . Przywieźcie własne SŁOIKI!!
 • STRAŻ POŻARNA – ochotnicza straż pożarna z Barkowa i Bychowa przyjadą z kurtyną wodną i pokazem ratownictwa.
 • TRAKTORY – lokalni rolnicy zaparkują swoim sprzętem i powstanie wielka wystawa traktorów i maszyn rolniczych.

OGÓRKORWANIE 2018 – link do zdjęć 🙂 Tak było!

CO WZIĄĆ:

Weźcie ze sobą koniecznie:

 • rękawice (mogą być gumowe, ale takie mocne, z grubej gumy, lub tzw. remontowo-budowlane „wampirki” materiałowo-gumowe),
 • wiaderko, torby, siatki, worki na ogórki,
 • ubranie robocze – polecamy długie nogawki i rękawy, ponieważ liście ogórków są dość szorstkie i mogą podrażnić, podrapać skórę.
 • Koniecznie też nakrycia głowy, bo liczymy na słoneczną pogodę . Weźcie też ubranie na skakanie w kałuży błotnej:)
 • kalosze – warto rozważyć, bo jeśli będzie padać to może być błoto. Obuwie zmienne – ładne do samochodu, i robocze na pole
 • Koce piknikowe i dobre humory!
 • SŁOIKI – jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach kiszenia, weźcie słoiki. Jeśli macie za dużo słoików w domu – wszystie chętnie przygarniemy:) #lesswaste

JAK DOJECHAĆ na nasze ogórkowe pole?

Z Wrocławia jedziemy trasą S5 na Poznań, zjazdem nr 53 zjeżdżamy na Żmigród, gdzie odbijamy w lewo na Wińsko. Pierwszą wieś jaką miniemy to Węglewo. I zaraz za Węglewem wjedziemy na wiadukt. UWAGA! Tuż po zjeździe z wiaduktu skręcamy w pierwszą betonową drogę w lewo. Nie jedziemy do samych Karnic. Ogórkowe pole jest tuż za Węglewem, a przed Karnicami. Z Wrocławia ok 30 minut drogi. Wypatrujcie z wiaduktu ogórkowego samolotu – tam będziemy na Was czekać:)

Do zobaczenia! Będzie się działo!

ZWIEDZANIE PO OGÓRKORWANIU

Przedstawiamy Wam magiczne miejsce, w którym będziecie mogli odpocząć po lataniu ogórkowym samolotem:) Żmigród i Zespół Pałacowo-Parkowy. Cudowna, pełna zieleni i stawów przestrzeń, fantastyczny plac zabaw dla dzieci, mosty, pomostki, ścieżki przyrodnicze. Miejsce idealne na relaks po zbiorach ogórków:) Poczytajcie koniecznie o zabytkach i rekreacji w Gminie Żmigród. Warto tam zajrzeć, bo to tuż obok Karnic:)!!

Polecamy też Karczmę: Czas na rybkę w Rudzie Żmigrodzkiej, wspaniale położona nad stawami restauracja z przepysznym jedzeniem –  Karczma Rybna

NOCLEGI / KAJAKI i inne atrakcje

Jeśli chcielibyście zostać w Dolinie Baryczy na weekend, lub popływać po Baryczy kajakiem? O tych i innych atrakcjach przeczytacie –  Dolina Baryczy Poleca

Komentarze są zamknięte