Facebooktwitterpinterestmail

Ogórkorwanie 2018 - plakatZapraszamy do naszego gospodarstwa na wielkie OGÓRKORWANIE. W sobotę 18 sierpnia w godz. 12:00 – 17:00 nasze ogórkowe pole będzie dostępne dla wszystkich. Można rwać ogórki ręcznie albo z… samolotu.

Wszystkie ogórki, które zerwiecie będzie mogli wziąć sobie do domu za darmo i zakisić, robić sałatki, zupy, przeciery, musy, mizerie i kosmetyczne maseczki.

Dla każdego uczestnika w prezencie mapy Doliny Baryczy z atrakcjami turystycznymi do zwiedzania.

JAK DOJECHAĆ na nasze ogórkowe pole?

Z Wrocławia jedziemy trasą S5 na Poznań, zjazdem nr 53 zjeżdżamy na Żmigród, gdzie odbijamy w lewo na Wińsko. Pierwszą wieś jaką miniemy to Węglewo. I zaraz za Węglewem wjedziemy na wiadukt. UWAGA! Tuż po zjeździe z wiaduktu skręcamy w pierwszą polną drogę w lewo. Nie jedziemy do samych Karnic. Ogórkowe pole jest tuż za Węglewem, a przed Karnicami. Z Wrocławia ok 30 minut drogi. Wypatrujcie z wiaduktu ogórkowego samolotu – tam będziemy na Was czekać:)

CO WZIĄĆ:

Weźcie ze sobą koniecznie:

  1. rękawice (mogą być gumowe, ale takie mocne, z grubej gumy, lub tzw. remontowo-budowlane „wampirki” materiałowo-gumowe),
  2. wiaderko, torby, siatki, worki na ogórki,
  3. ubranie robocze – polecamy długie nogawki i rękawy, ponieważ liście ogórków są dość szorstkie i mogą podrażnić, podrapać skórę. Koniecznie też nakrycia głowy, bo liczymy na słoneczną pogodę 😉
  4. kalosze – warto rozważyć, bo jeśli będzie padać to może być błoto. Obuwie zmienne – ładne do samochodu, i robocze na pole 🙂
  5. weźcie też pod uwagę, że – będzie dużo kurzu, pyłu, bo to 100% pole z ziemią. Obok będzie ściernisko, tam zrobimy parking i namioty z degustacją.
  6. i wszyscy zabieramy ze sobą dobre humory, wtedy czarne pole straszne nam nie będzie!

MINI JARMARK na miejscu – będzie możliwość zakupienia pysznych pierogów, ciastek, napojów, miodów, jajek, warzyw – wszystko od lokalnych gospodarzy.

Komentarze są zamknięte