Facebooktwitterpinterestmail

Zapraszamy na wielkie ogórko-rwanie do naszego gospodarstwa w Karnicach w Dolinie Baryczy.
W sobotę 13 sierpnia nasze ogórkowe pole będzie dostępne dla wszystkich. Od godz. 11:00 do 16:00 zapraszamy na rwanie ogórków i latanie ogórkowym samolotem:) Wszystkie ogórki, które zerwiecie będzie mogli wziąć sobie do domu i zakisić, robić sałatki, zupy, przeciery, musy, mizerie i kosmetyczne maseczki.
Dla każdego uczestnika w prezencie mapy Doliny Baryczy z atrakcjami turystycznymi do zwiedzania Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy i Dolina Baryczy Poleca. ZAPRASZAMY:)
Jak się lata „ogórkowym samolotem” możecie zobaczyć na filmie 🙂 http://wroclaw.tvp.pl/26360142/30072016

JAK DOJECHAĆ NA NASZE OGÓRKOWE POLE?
Z Wrocławia jedziemy trasą na Poznań, aż do Żmigrodu, gdzie odbijamy w lewo na Wołów. Za przejazdem kolejowym (jakieś 500m) odbijamy w prawo na Wińsko. Pierwsza wieś jaką miniemy to Węglewo. I zaraz za Węglewem wjedziemy na wiadukt. UWAGA! Tuż po zjeździe z wiaduktu skręcamy w lewo (będzie niebieska tablica „instytut badań dróg i mostów”), bo właśnie tam jest nasze ogórkowe pole. Nie jedziemy do samych Karnic. Ogórkowe pole jest tuż za Węglewem, a przed Karnicami. Wypatrujcie z wiaduktu ogórkowego samolotu – tam będziemy na Was czekać:) Do zobaczenia!!

Tutaj znajdziecie mapkę dojazdu: http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,26,17.0228988,51.3866622?l=0254fafdba01cc24

CO WZIĄĆ:
Weźcie ze sobą koniecznie:
1) rękawice (mogą być gumowe, ale takie mocne, z grubej gumy, lub tzw. remontowo-budowlane „wampirki” materiałowo-gumowe),
2) wiaderko, torby, siatki, worki na ogórki,
3) ubranie robocze – polecamy długie nogawki i rękawy, ponieważ liście ogórków są dość szortstkie i mogą podrażnić, podrapać skórę. Koniecznie też nakrycia głowy, bo liczymy na słoneczną pogodę;)
4) weźcie też pod uwagę, że – będzie dużo kurzu, pyłu, bo to 100% pole z ziemią, a obok niestety nie ma łąki z przyjemną zieloną trawą, tylko kolejne pola – kapuściane, kukurydziane itd.
5) i wszyscy zabieramy ze sobą dobre humory, wtedy czarne pole straszne nam nie będzie!:)):):)

ZWIEDZANIE PO OGÓRKOBRANIU:
Przedstawiamy Wam magiczne miejsce, w którym będziecie mogli odpocząć po lataniu ogórkowym samolotem:) Żmigród i Zespół Pałacowo-Parkowy. Cudowna, pełna zieleni i stawów przestrzeń, fantastyczny plac zabaw dla dzieci, mosty, pomostki, ścieżki przyrodnicze. Miejsce idealne na relaks po zbiorach ogórków:) Poczytajcie koniecznie o zabytkach i rekreacji w Gminie Żmigród. Warto tam zajrzeć, bo to tuż obok Karnic:)!!
http://www.zmigrod.com.pl/asp/pl_start.asp
http://dbpoleca.barycz.pl/products/view/135#scroll-to

GDZIE Z DZIEĆMI:
fantastyczne miejsca edukacyjne dla dużych i małych:
http://dbpoleca.barycz.pl/products/show/?categories=Edukacja&pg=1#scroll-to

OBIADEK:
Polecamy Czas na rybkę w Rudzie Żmigrodzkiej, wspaniale położona nad stawami restauracja z przepysznym jedzeniem.
http://www.karczmarybna.pl/karczma-rybna/
W Dolinie Baryczy dobrych restauracji jest więcej, oto rekomendowane: http://dbpoleca.barycz.pl/products/show/?categories=Gastronomia&pg=1#scroll-to

NOCLEGI:
jeśli chcielibyście zostać w Dolinie Baryczy na weekend tu możecie znaleźć świetną bazę noclegową:
http://dbpoleca.barycz.pl/products/show/?categories=Noclegi&pg=1#scroll-to

KAJAKI i inne atrakcje:
A może chcielibyście popływać po Baryczy kajakiem? Start w Źmigrodzie, koniec w Kędziach (wioseczka tuż obok Karnic), o tych i innych atrakcjach przeczytacie tu:
http://dbpoleca.barycz.pl/products/show/?categories=Rekreacja&pg=1#scroll-to
i tu:
http://dbpoleca.barycz.pl/products/show/?categories=Wypożyczalnie+i+serwisy+&pg=1#scroll-to

Komentarze są zamknięte